Terapia pedagogiczna

W naszym zespole pomagamy każdemu. Również uczniom z  dysleksją, dysgrafią lub dysortografią, a nawet z dyskalkulią.

Każdy uczeń może uczestniczyć w zajęciach terapii pedagogicznej w grupie rówieśniczej. Niewielka liczebność grup, przyjazna atmosfera i  brak ocen sprzyjają zwiększeniu możliwości dyslektyka w wyrównywaniu poziomu jego osiągnięć szkolnych. Celem zajęć  jest systematyczne usprawnianie analizatora słuchowego, wzrokowego, rozwijanie psychomotoryki, ćwiczenie umiejętności słuchania i mówienia, czytania ze zrozumieniem i poprawnego pisania. Prowadzą one w założeniu do zmniejszenia poziomu stresu ucznia i jego większej wiary we własne siły. Praca oparta jest na programie Ortograffiti, do którego dostosowane są  zeszyty ćwiczeń .