Zajęcia artystyczne

Koło artystyczne rozpoczęło swoją działalność w roku szkolnym 2008/2009. Inicjatorkami i prowadzącymi zajęcia były wówczas przez p. Magdalenę Krasowska i p. Agnieszka Rechowicz. W roku szkolnym 2009/2010 zajęcia prowadzone są przez p. Małgorzatę Reich i p. Magdalenę Krasowską.Zajęcia obywały się raz w tygodniu. Regularnie uczęszczały uczennice z klas: IIb, IIc, IId i IIIc .

Program koła przeznaczony był głównie dla uczniów integrowanych.Miał na celu sprzyjanie rozwojowi dziecka, kształtowanie i usprawnianie jego umiejętności manualnych, rozwijanie zainteresowań i postaw estetycznych w życiu codziennym.

Zajęcia wychodziły  naprzeciw oczekiwaniom uczniów niepełnosprawnych, zainteresowanych tego typu aktywnością w sprzyjającej ich rozwojowi atmosferze. Zawierały zagadnienia dotyczące takich dyscyplin jak plastyka, technika, opierając się jednocześnie na zasadach rewalidacji.  Na zajęciach koła artystycznego dzieci miały szansę zaprezentować wykonane przez siebie prace, zdobyć lub poszerzyć swoje wiadomości i umiejętności potrzebne do wykonania określonego zadania.

Praca odbywała się przy wsparciu nauczyciela, a czasem jego pomocy. Nauczyciel towarzyszył dziecku w poszukiwaniu właściwego rozwiązania. Dużą rolę odgrywały pochwały i zachęty ze strony nauczycieli oraz prezentacja prac na forum szkoły w specjalnie przeznaczonej do tego celu gablocie na holu.

.