Konkursy biblioteczne w roku szkolnym 2013/2014

LP

Nazwa konkursu

1.

Mitologia grecka i rzymska dla klas pierwszych

2.

Zycie i twórczość  Jan Kochanowskiego dla klas drugich

3.

Polscy nobliści dla klas trzecich

Konkurs czytelniczy „Mitologia Grecka i Rzymska” dla klas pierwszych przeprowadzono w listopadzie 2013 roku, uczestniczyło  w nim 41 uczniów. Największą wiedzą , dotyczącą kultury i religii starożytnej Grecji i Rzymu, wyróżnili się uczniowie:

1. Jan Brzeziński – 1sms (otrzymał 40 punktów na 50 możliwych);
  2. Krzysztof Kopernik - 1sms ( otrzymał 37 punktów)
  3. Dawid Pawlun – 1sms (otrzymał 36 punktów)

Oprócz satysfakcji i gratulacji specjaliści od antyku otrzymali pamiątkowe dyplomy i prezenciki.

Klasy drugie miały szansę w marcu  popisać się wiedzą o życiu i twórczości największego poety renesansowego środkowej i wschodniej Europy oraz znajomości kultury renesansu w konkursie czytelniczym o Janie Kochanowskim. Na 24 uczestników wszystkie miejsca „ na podium” zdobyli przedstawiciele klasy II B.

1. Iza Grabowska – otrzymała 30 punktów;
  2. Sławek Olchowik – otrzymał 25 punktów ;
  3. Ignacy Pisarkiewicz – otrzymał 24 punkty;

Wiedzą na temat wszystkich polskich noblistów błysnęli uczniowie       klasy trzeciej Szkoły Mistrzostwa Sportowego, którym dorównał przedstawiciel klasy III B (Gimnazjum nr 21).                                  Spośród 33 uczestników najwyższy poziom zaprezentowali:

Adrian Wieleba – III sms (22 punkty)

Adam śliwiński – III sms ( 20 punkty)

Trzecie miejsce ex aequo z 19 punktami zajęli:

(Mateusz Konert III B, Maciej Ptaszyński i Szymon Ossowski )

40 0.11452198028564