Konkursy biblioteczne w roku szkolnym 2015/2016

LP.

NAZWA KONKURSU

1.

Frazeologizmy i przysłowia polski: dla klas trzecich

2.

Szkolny Mistrz ortografii: dla klas drugich

3.

Międzyszkolny „ Zaczarowany świat Hobbita”: dla klas drugich

Konkurs czytelniczy „Frazeologizmy i przysłowia polskie” , przeprowadzono w grudniu 2015 roku. Uczestniczyło w nim 45 uczniów klas trzecich. Najwięcej punktów otrzymali:

1.            Adrianna Fierka - 3b

2.            Joanna Linda – 3b

3.            Katarzyna Kowalska – 3a

W grudniu uczniowie klas drugich brali udział w międzyszkolnym konkursie czytelniczym pt. Zaczarowany świat Hobbita”, który odbył się w gimnazjum nr 29. Naszą szkołę reprezentowali:

1.            Konrad Kwaśniewski - 3sms

2.            Krystian Malinowski – 3sms

3.            Oliwier Rymsza – 3sms

Klasy drugie miały szansę w marcu popisać się wiedzą w konkursie językowym. Na 35 uczestników największą znajomością ortografii z języka polskiego wykazali się:

1. Łukasz Kalita – 2a

2. Kacper Gajewski – 2b

3 .Patrycja Michalkiewicz – 2b

Oprócz satysfakcji i gratulacji zwycięzcy otrzymali pamiątkowe dyplomy i prezenciki na podsumowującym apelu.

W ramach popularyzacji czytelnictwa Pani Jadwiga Bronk  opracowała prezentację multimedialną na temat popularyzacji czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży.

Zachęcano uczniów do czytania i słuchania książek, poprzez wprowadzenie lekcji czytania przez bibliotekarza/ nauczyciela fragmentów interesujących powieści w ramach ogólnopolskiej akcji „ 30 minut głośnego czytania” oraz słuchanie wybranych audiobooków.

Podczas zastępstw wykorzystywano księgozbiór działowy, przynosząc na lekcje najciekawsze egzemplarze literatury popularno-naukowej ,( matematyka, fizyka biologia).

Zachęcano uczniów do akcji „ Mól książkowy” poprzez spotkania klasowe z bibliotekarzem w celu zakupów bestselerów literatury młodzieżowej i popularno- naukowej.

Konkursy biblioteczne w roku szkolnym 2014/2015

LP

Nazwa konkursu

1.

Życie uczniów w klerykowskim gimnazjum: dla klas trzecich

2.

Igrzyska starożytnej Grecji : dla klas pierwszych

3.

Zemsta i inne komedie Aleksandra Fredry: dla klas drugich

Konkurs czytelniczy „Życie uczniów w klerykowskim gimnazjum” dla klas trzecich przeprowadzono w grudniu 2014 roku. Uczestniczyło w nim 44 uczniów. Największą znajomością lektury „Syzyfowe prace” wyróżnili się uczniowie:

1. Konrad Kwaśniewski – 3sms
  2. Krystian Malinowski - 3sms
  3. Oliwier Rymsza– 3sms

Klasy drugie miały szansę w marcu  popisać się wiedzą o igrzyskach starożytnej Grecji. Na 35 uczestników wszystkie miejsca „ na podium” zdobyli:

1. Jakub Kraut – otrzymał 30 punktów;
  2. Hubert Makowiecki – otrzymał 25 punktów ;
  3. Jakub Dowbór – otrzymał 24 punkty;

Wiedzą na temat „ Zemsty” i innych komedii Aleksandra Fredry błysnęli uczniowie klasy drugiej Szkoły Mistrzostwa Sportowego. Spośród 45 uczestników najwyższy poziom zaprezentowali:

1. Kacper Wnuk – II sms (40 punkty)

2. Dawid Pawlun – II sms ( 36 punkty)

3 .Krzysztof Kopernik – II sms (34 punkty0

40 0.10756206512451